روش های بازدارندگی از دزدی در خانه های هوشمند

روش های بازدارندگی از دزدی در خانه های هوشمند – روز های تعطیل و آخر هفته بهترین فرصت برای سارقین می باشد پس یکی از کارهایی که حتما باید به فکر آن باشید اقداماتی را باید انجام دهید که بتوانید از ورود سارقین به خانه خود جلوگیری کنید در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا شما را با روش های بازدارندگی از دزدی در خانه های هوشمند آشنا کنیم.

لایه های امنیتی در خانه هوشمند

زمانی که در خانه نیستید و به سفر می روید خانه ی هوشمند تمام کار های لازم برای جلوگیری از سرقت سارقان را انجام می دهد و از جلوگیری سارقان به منزل شما جلوگیری می کند در ادامه به توضیح این اقدامات خواهیم پرداخت.

روش های بازدارندگی از دزدی در خانه های هوشمند

جک پارکینگی

با نصب جک پارکینگی روی درب به حد کافی از سرقت سارقان جلوگیری می شود و به این ترتیب امنیت برای ساکنین خانه فراهم آورده می شود. در واقع می توان گفت، جک ها یکی از قطعات اصلی درب های اتوماتیک می باشند.

قفل های هوشمند

ساده ترین راه برای ورود سارقان به خانه از طریق درب خانه است چون که سارقان به راحتی می توانند قفل های دستی را باز کرده و وارد خانه شوند ولی قفل های هوشمند نسبت به قفل های معمولی دارای مقاومت بیشتری هستند و این قفل ها دارای سنسور هایی هستند که اگر فشار بیش از اندازه به آن ها وارد شود به مالکین خانه اطلاع داده می شود و آژیر نیز به صدا در می آید.

نصب دزدگیر

تمام موارد امنیت خانه مثل قفل و درب هوشمند،آیفون، روشنایی و … را می‌توانید به دزدگیر متصل کرده و از راه دور آن‌ها را کنترل کنید.دزدگیر اماکن یا سیستم اعلام سرقت تلفنی یکی از کاربردی ترین تجهیزات امنیتی می باشد که بدون شک جایگزینی در حال حاضر برای آن وجود ندارد. دزدگیر اماکن با ترکیب شدن با دوربین مدار بسته یک سیستم امنیتی کامل را تشکیل می دهد که نحوه کار آن به این صورت است که در زمان سرقت، سنسورهای دزدگیر با تشخیص حرکت در محیط باعث فعال شدن پنل مرکزی و نهایتا تلفن کننده می شوند.

دستگیره های هوشمند

سارقین با شکستن شیشه پنجره یا سعی در باز کردن آن‌ نیز دست به سرقت می زنند به کمک دستگیره های هوشمند که به ضربه و شکستن حساس هستند و در اثر حس ضربه با به صدا درآوردن آژیر خطر و اطلاع دادن به مالکین مانع از سرقت می شوند.

دوربین های هوشمند

به کمک سنسور هدی دوربین های هوشمند می‌توانید تحرک ها و حضور سارقین را شناسایی کنید به این صورت که در صورت ورود سارقین به خانه آژیر فعال می شود و به پلیس و صاحبین خانه عکس ها ارسال می شود این دوربین ها برخلاف دوربین های مداربسته که دارای کیفیت پایینی هستند به طور کامل چه افراد در این ها مشخص هست و به این طریق می توان سارق را دستگیر کرد.

سنسور تشخیص حرکت

سنسور های تشخیص حرکت قابل تنظیم و تغییر هستند معمولا این سنسور ها زمانی نه هیچ تحرکی در خانه وجود نداشته باشند فعال می شوند و پس از آن با هر حرکتی این سنسور ها فعال شده و با اطلاع رسانی به سیستم های هوشمند و بررسی توسط سیستم های هوشمند که این فرد از ساکنین خانه است یا نه سارق را تشخیص می دهند و مالکین را از وجود دزد در خانه با خبر می کنند.

آسانسور هوشمند

در صورتی که سارقین وارد خانه شوند و بخواهند از طریق آسانسور به طبقه مورد نظر برای سرقت بروند در این صورت آسانسور هوشمند به آخرین طبقه رفته و درب آن باز نمی شود و چراغ های آن نیز خاموش می شود تا سارق دیدش نسبت به محیط کاهش پیدا کند و به این طریق از سرقت جلوگیری می شود.

روش های بازدارندگی از دزدی در خانه های هوشمند

سیستم های صوتی

برای ترساندن سارقین صدایی ترسناک از پیش تهیه شده است که با شناسایی سارق این صدا پخش می شود و سارق فقط به فکر این است که جان سالم به در ببرد و دست به فرار می کند .

نصب فنس الکتریکی

نوعی حصار به نام فنس الکتریکی یا الکتروفنس وجود دارد که یکی از انواع توری فلزی است و  یکی از روش های قوی و پیشرفته برای جلوگیری از ورود افراد و عوامل غیرمجاز به محیط زندگی، محل کار، باغ و… می باشد. ساخت فنس الکتریکی در کل به امنیت بیشتر مکان ها کمک بسیار فراوانی می کند.

امروزه فنس الکتریکی از مناسب ترین و کارآمدترین روش ها برای جلوگیری از سرقت می باشد. از الکتروفنس بیشتر در اطراف مزارع و باغ هایی که دیوارهای کوتاه تر دارند، استفاده می شود. برای کشاورزان و باغدارانی که مراقبت از محصول برایشان با اهمیت است بیشتر از این نوع فنس استفاده می کنند.

قطع سیستم برق

پس از شناسایی سارق برق کل ساختمان قطع می شود و به این ترتیب از سرقت سارقین جلوگیری می شود چون که سارق در محیط تاریک نمی تواند لوازم ارزشمند را ببیند و دست به سرقت بزند.

راهکار سیستم‌های هوشمند برای جلوگیری از خسارت سارقین

پس از اینکه سارق می ترسد و دست به فرار می کند چون از شدت ترس ممکن است خسارت بالایی را موقع فرار وارد کند در ها به صورت خودکار باز می شوند تا سارق رو به فرار کند.

ضرورت هوشمندسازی در ویلاها

چون ویلا ها معمولا مکانی برای گردشگری و سرگرمی می باشند به همین‌دلیل هوشمند سازی ویلا ها ضروری می باشد چون سارقین به راحتی می توانند از ویلا ها سرقت کرده و بدون هیچ دردسری اشیا ویلا ها را بدزدند ولی با هوشمند کردن ویلا ها از این سرقت ها به حد کافی جلوگیری می شود.