فنس الکتریکی

فنس الکتریکی , نوعی فنس شوک دار و آلارم دهنده که به  تنهایی به عنوان حصار فیزیکی کامل بوده که برروی دیوار یا در کنار سایر حفاظها و نرده ها در پیرامون اماکن و تاسیسات نصب می­گردد. ضمن بازدارندگی در مقابل سرقت و تعارض با ایجاد شوک استاندارد، محل نفوذ را در اتاق کنترل مشخص نموده و آلارم هشدار صادر می­نماید.

electro_Fence2

ELECTRIC FENCE

فنس الکتریکی (Electric Fence) یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند، مدرن، هشدار دهنده و صد در صد بازدارنده می‌باشد که در ابتدا هدف اصلی آن با عملکرد مناسب، جلوگیری از ورود غیر مجاز اشخاص و یا حیوانات به محل مورد نظر می شود. علاوه بر این، فنس الکتریکی، به علت دارا بودن تجهیزات و ادوات جانبی و قابلیت اتصال به شبکه های نظارتی پیرامونی و اطلاع رسانی به مراکز مربوطه جهت ارسال تیم حفاظتی، با بهره‌گیری از تجهیزات جانبی مانیتورینگ، یک سیستم غیر قابل نفوذ جهت حفاظت از اماکن مختلف مانند کارخانجات، کارگاه‌ها، باغ و ویلا و همچنین مجتمع‌های مسکونی می‌باشد.

الکتروفنس مبتنی بر جریان الکتریسیته بوده و با ولتاژ مشخصی، الکتریسیته را با جریان استاندارد در مدار ایجاد می‌کند و به محض برخورد با الکتروفنس به متعارض یک شوک بسیار دردناک و استاندارد وارد می‌شود. فنس الکتریکی می‌تواند به تنهایی و به صورت مستقل و یا یک حفاظ مکمل در کنار سایر حفاظ‌های سنتی از جمله کنار حصار توری، شاخ گوزنی، سیم خاردار، نرده و یا دیوارها پیاده سازی شود.

کاربرد فنس الکتریکی

فنس الکتریکی مناسب جهت حفاظت از کارخانجات و تاسیسات

فنس الکتریکی مناسب جهت حفاظت از کارگاه‌های کوچک و انبارها

فنس الکتریکی مناسب جهت حفاظت از باغ و ویلا

فنس الکتریکی مناسب جهت حفاظت از مجتمع مسکونی

فنس الکتریکی مناسب جهت حفاظت از حیات وحش و دامداری‌ها

نمای نزدیک فنس الکتریکی
فنس الکتریکی

ویژگی فنس الکتریکی

از جمله بارزترین ویژگی‌های حصار الکتریکی افزایش کارایی نیروهای حراستی و همچنین کاهش تعداد پرسنل جهت نظارت بر ایستگاه‌ها می‌باشد. فنس الکتریکی، به علت اعلام سریع محل نفوذ به مالکین و همچنین فعال شدن آنی سیستم‌های هشدار دهنده محیطی باعث کاهش تعداد نیروی حفاظتی می‌شود.

از دیگر ویژگی‌های بارز سیستم فنس الکتریکی می‌توان به اعلام هشدار سریع آن اشاره کرد. فنس الکتریکی این قابلیت را دارد که بلافاصله پس از تعرض، از طریق سیستم هشدار دهنده و به صورت پیامک (حداکثر تا 8 شماره) مالکین را در جریان تعرض قرار دهد.

به محض نفوذ متعارض به ملک مد نظر بلافاصله سیستم‌های هشدار دهنده محیطی از جمله آژیر و پروژکتور فعال می‌شود.

به محض برخورد متعارض به حصار الکتریکی، یک شوک استاندارد تایید شده نیروی انتظامی به متعارض وارد خواهد شد.

فنس الکتریکی دارای استحکام فیزیکی بالا و بلند مدت در شرایط محیطی مختلف می‌باشد.

قابلیت های فنس الکتریکی

قابلیت فنس الکتریکی

از آنجایی که الکتروفنس یک سیستم هوشمند بوده و قابلیت اطلاع رسانی آنلاین و ضبط خودکار تصاویر در مواقع تعرض را دارد، باعث حذف اتاق کنترل و در نتیجه کاهش نیروی انسانی جهت نظارت مداوم تصاویر و ایجاد سطح بالایی از حفاظت افراد و اموال در مجموعه مورد حفاظت، می شود.

فنس الکتریکی باعث بالا بردن قابلیت نیروهای حراستی جهت حفاظت بهتر و هوشمند محوطه‌ها و تاسیسات شده و همچنین از هر نوع غافل‌گیری در هر شرایطی جلوگیری می کند، در نتیجه امکان هرگونه نفوذ متعارضین را غیر ممکن می‌سازد.

فنس الکتریکی با فراهم نمودن امنیت نیروهای حفاظتی و گشتی، افزایش کارایی آن‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

فنس الکتریکی به دلیل هوشمند بودن، اطلاع‌رسانی آنی، فعال شدن سیستم‌های امنیتی و سیستم‌های هشدار دهنده محیطی مثل آژیر و پروژکتور و همچنین وارد کردن شوک استاندارد به متعارضین از سرقت و نفوذ جلوگیری می‌کند.

فنس الکتریکی به تنهایی قابلیت بازدارندگی دارد و این امر باعث کاهش تعداد دوربین نصبی می‌شود.

فنس الکتریکی قابلیت بازدارندگی، به تأخیر انداختن، شناسایی، ارزیابی و رديابی متعارضین را داراست.

فنس الکتریکی یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند است که برخلاف سیستم‌های حفاظت پیرامونی سنتی، دارای زیبایی بصری بوده و امکان انتخاب رنگ پایه‌ها متناسب با رنگ سازمانی یا محیطی می‌باشد.

سیستم فنس الکتریکی ارائه شده توسط شرکت اسپارا، دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پشتیبانی و نگهداری می باشد. 

منبع تغذیه فنس الکتریکی

سیستم خورشیدی

جهت تامین برق مصرفی و انرژی مورد نیاز دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌تواند از سلول‌های خورشیدی استفاده نمود.

برق شهری

جهت تامین برق مصرفی و انرژی مورد نیاز دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌تواند از برق شهری نیز استفاده نمود.

طرز کار سیستم فنس الکتریکی

در این روش سیم های فولادی که به طور موازی در طول حفاظ با فواصل 95 الی 250 میلیمتر از یکدیگر کشیده شده اند، در هر ثانیه یکبار برق فشارقوی که فقط باعث ایجاد یک شوک شده و خطر جانی را در بر ندارد، از خود عبور داده و باعث جلوگیری از ورود غیرمجاز ، قطع سیستم و بالا رفتن از محافظ می شود.

برای حفاظت و امنیت بالا، کنترل کننده های سیستم دائما در حال مراقبت از حفاظها بوده و هرگونه تماس، قطع کردن و اتصال کوتاه سیم ها را کنترل کرده و اعلام هشدار می نماید. این اعلام هشدار و حساسسیت آن قابل برنامه ریزی بوده و قابلیت انتقال هشدار به سیستم های دیگر را طبق استاندارد BS 4737 دارا می باشد.

عملکرد سیستم به این صورت می ­باشد که در صورت برخورد معارض به فنس، ولتاژ فشارقوي موجود بر روي هادي­ ها ضمن اعمال شوک ايذايي، با خاصيت بازدارندگي از ورود به ناحيه تحت حفاظت ممانعت مي کند. همچنين در صورت قصد خرابکاري معارض، نظير بريدن فنس، اتصال کوتاه هادي­ ها، سرقت و مواردي نظاير آن، سیستم آلارم می دهد و با مشخص شدن دقيق ناحيه بر روي نقشه سايت در اتاق کنترل مرکزي، اقدامات پيشگيرانه مکمل نظير فعال شدن سيستم پيچينگ دو طرفه و ضبط تصاوير از مرکز کنترل و مديريت سيستم، هدايت و اجرا مي­ شود. بدين ترتيب، حصاري غير قابل نفوذ براي معارضین فراهم مي­ شود.