فنس الکتریکی

فنس الکتریکی – فنس الکتریکی, فنسی مدرن، هوشمند، شوک دار و آلارم دهنده است که به تنهایی به عنوان حصار فیزیکی کامل بوده و می تواند بر روی دیوار یا در کنار سایر حفاظ ها و نرده ها در پیرامون اماکن و تاسیسات نصب گردد. ضمن ایجاد بازدارندگی در مقابل سرقت و تعارض با وارد کردن شوک استاندارد، محل نفوذ را از طریق پیامک، ارسال و یا در اتاق کنترل مشخص نموده و آلارم های هشدار را از قبیل آژیر، پرژکتور و دوربین صادر ­نماید.

قیمت فنس الکتریکی

ELECTRIC FENCE

فنس الکتریکی – قیمت فنس الکتریکی – در ادامه این مطلب هرآنچه که باید در مورد فنس الکتریکی و مشخصات آن از جمله قیمت فنس الکتریکی ، ساختار، طرز کار، منبع تغذیه، ویژگی ها و فروش فنس الکتریکی بدانید، آورده شده است.

فنس الکتریکی (Electric Fence) یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند، مدرن، هشدار دهنده و صد در صد بازدارنده بوده و هدف اصلی آن، جلوگیری از ورود غیر مجاز اشخاص و یا حیوانات به محل تحت حفاظت می باشد. 

عملکرد الکتروفنس مبتنی بر شوک الکتریکی بوده که از طریق دستگاه مرکزی یا آنالایزر با ولتاژ مشخصی، شوک ایمن و استانداردی را به فنس القا می کند و به محض برخورد با الکتروفنس، یک شوک بسیار دردناک و استاندارد به متعارض وارد می‌شود.

حصار الکتریکی سیستمی مدرن، هوشمند، مطمئن و کاملا ایمن و بدون خطر بوده و دارای استاندارد های اتحادیه اروپا، کشور بریتانیا و پلیس انگلستان و نیز در داخل کشور دارای استاندارد از ریز مجموعه سازمان استاندارد ایران میباشد.

علاوه بر آن مورد تایید وزارت خانه ها و ارگان های مختلف و تحت وندورلیست سازمان های متنوع بوده و با نصب تابلو خطر هشدار کوچک و بزرگ بر روی فنس مورد تایید نیروی انتظامی نیز می باشد.

میزان ولتاژ دستگاه های آنالایزر حصار الکتریکی طبق استاندارد بین 500 الی 8000 ولت و خروجی آن به صورت شوک و با انرژی خروجی در حد 3 ژول می باشد که فاقد هر گونه خطر جانی، پرت شدگی و یا فلجی بوده و طبق فرمولی به نام اثر پوستی تاثیر آن صرفا بر پوست و محدود به محل برخورد بوده و به هیچ وجه شوک، وارد عضلات و بافت های بدن نمی شود.

کاربردهای فنس الکتریکی

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از کارخانجات و تاسیسات

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از کارگاه‌های کوچک و انبارها

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از باغ و ویلا

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از مجتمع مسکونی

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از حیات وحش و دامداری‌ها

خرید فنس الکتریکی
فنس الکتریکی

ویژگی های فنس الکتریکی

از جمله بارزترین ویژگی‌ حصار الکتریکی افزایش کارایی نیروهای حراستی و همچنین کاهش تعداد پرسنل حفاظتی کارخانجات و تاسیسات بزرگ می‌باشد. فنس الکتریکی، به دلیل اعلام سریع محل نفوذ به اپراتور و همچنین فعال کردن آنی سیستم‌های هشدار دهنده محیطی و نظارتی باعث کاهش تعداد نیروی حفاظتی می‌شود.

از دیگر ویژگی‌ سیستم فنس الکتریکی برای کارگاه ها و صنایع کوچک می‌توان به اعلام هشدار سریع آن اشاره کرد. فنس الکتریکی این قابلیت را دارد که بلافاصله پس از تعرض، از طریق سیستم هشدار دهنده و به صورت پیامک (حداکثر تا 8 شماره مختلف) مالکین را در جریان تعرض قرار دهد.

به محض نفوذ متعارض به محل مد نظر، بلافاصله سیستم‌های هشدار دهنده محیطی از جمله آژیر و پروژکتور فعال می‌شود.

به محض برخورد متعارض به حصار الکتریکی، یک شوک دردناک در عین حال استاندارد و ایمن به متعارض وارد خواهد شد.

فنس شوکدار دارای استحکام فیزیکی بالا و بلند مدت در شرایط محیطی مختلف می‌باشد.

قابلیت های فنس الکتریکی

قابلیت های فنس الکتریکی

از آنجایی که الکتروفنس یک سیستم هوشمند بوده و قابلیت اطلاع رسانی آنلاین و ضبط خودکار تصاویر در مواقع تعرض را دارد، باعث حذف اتاق کنترل و در نتیجه کاهش نیروی انسانی جهت نظارت مداوم تصاویر و ایجاد سطح بالایی از حفاظت افراد و اموال در مجموعه  های مورد حفاظت، می شود.

فنس الکتریکی باعث بالا بردن قابلیت نیروهای حراستی جهت حفاظت بهتر و هوشمند محوطه‌ها و تاسیسات شده و همچنین از هر نوع غافل‌گیری در هر شرایطی جلوگیری می کند، در نتیجه امکان هرگونه نفوذ متعارضین را غیر ممکن می‌سازد.

فنس الکتریکی با فراهم نمودن امنیت نیروهای حفاظتی و گشتی، افزایش کارایی آن‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

حصار الکتریکی به دلیل هوشمند بودن، اطلاع‌رسانی آنی، فعال شدن سیستم‌های امنیتی و سیستم‌های هشدار دهنده محیطی مثل آژیر و پروژکتور و همچنین وارد کردن شوک استاندارد به متعارضین از سرقت و نفوذ جلوگیری می‌کند.

فنس الکتریکی به تنهایی قابلیت بازدارندگی دارد و این امر باعث کاهش نیاز به نصب و راه اندازی سیستم دوربین می‌شود.

فنس الکتریکی قابلیت بازدارندگی، به تأخیر انداختن، شناسایی، ارزیابی و رديابی متعارضین را داراست.

فنس الکتریکی یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند است که برخلاف سیستم‌های حفاظتی سنتی، دارای زیبایی بصری بوده و امکان انتخاب رنگ پایه‌ها متناسب با رنگ سازمانی یا محیط می‌باشد.

سیستم فنس الکتریکی برند اسپارا، دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پشتیبانی و نگهداری می باشد. 

منبع تغذیه فنس الکتریکی

برق شهری

جهت تامین برق مصرفی و انرژی مورد نیاز دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌تواند از برق شهری استفاده نمود.

سیستم خورشیدی

با توجه به برق مصرفی بسیار اندک (حدود 30 وات) هر دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌توان در مناطق فاقد برق از سلول‌های خورشیدی استفاده نمود.

 

قیمت فنس الکتریکی
قیمت فنس الکتریکی

قیمت فنس الکتریکی

قیمت فنس الکتریکی – فنس الکتریکی ارائه شده توسط برند اسپارا محصولی از شرکت ایمن حصار پویا بر اساس متر طول محاسبه می گردد. قیمت فنس الکتریکی وابسته به فاکتورهای مختلف از جمله متراژ محیط، ارتفاع دیوار پروژه مدنظر، ارتفاع فنس،هم سطح بودن دیوار پروژه، وجود صفحه و یا پلیت بر روی دیوار جهت انجام عملیات جوشکاری و غیره می باشد. شایان ذکر است ارتفاغ استاندارد فنس الکتریکی بستگی به ارتفاع دیوار پروژه دارد. در نتبجه جهت کسب اطلاعات دقیق در خصوص قیمت فنس الکتریکی متناسب با پروژه مد نظر خود با کارشناسان اسپارا در تماس باشید.

قیمت هر متر فنس الکتریکی

قیمت فنس الکتریکی – از آنجایی که قیمت هر متر فنس الکتریکی با توجه به شرایط روز بازار محاسبه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت فنس الکتریکی با کارشناسان اسپارا در تماس باشید.

فروش فنس الکتریکی

فروش فنس الکتریکی – برند اسپارا محصولی از شرکت ایمن حصار پویا به عنوان نماینده انحصاری شرکت APS انگلستان یکی از معروفترین تولیدکنندگان سیستمهای حفاظت پیرامونی، مفتخر است که با تکیه بر تخصص و توانمندی متخصصان داخلی و تحقیق و توسعه در این زمینه موفق به انتقال کامل تکنولوژی ساخت، تولید، فروش و نگهداشت تجهیزات حفاظتی به داخل کشور گردیده است.

این شرکت با 17 سال سابقه فعالیت، تنها تولید کننده داخلی و ملی سیستم های حفاظت پیرامونی الکتریکی و هوشمند است که محصولات و سیستم های تولیدی تخصصی آن، نظیر فنس های الکتریکی، سیستم حفاظتی مایکرویو، سیم های میکروفونی، نرم افزار جامع سیستم مدیریت و تجهیزات امنیتی و حفاظتی، مورد تأیید وندور لیست وزارت نیرو، نفت و سازمان گمرکات و مناطق آزاد می باشد.

همچنین این شرکت تنها مجموعه و اولین شرکت در زمینه مشاوره، ساخت، تولید و فروش فنس الکتریکی در ایران می باشد.

شایان ذکر است این شرکت ، مجری پروژه های متعدد حفاظت فیزیکی در تأسیسات نفت و گاز و پتروشیمی و خطوط لوله، انبارهای نفت،ایستگاه های گاز،نیروگاه ها، سدها و پستهای برق و تصفیه خانه های آب و کارخانجات خصوصی بوده که سیستم های نصب شده، ضمن ارتقاء کارایی مجموعه حراست، حفاظت فیزیکی مؤثر، مدرن و اقتصادی را برای مجموعه های اعلام شده، فراهم آورده است.

فروش فنس الکتریکی

عملکرد فنس الکتریکی

در پیاده سازی حصار الکتریکی محیط پیرامون به متراژهای معین درحدود 100 متر موسوم به زون تقسیم بندی شده و اجرا می گردد. علاوه بر اینکه کل مجموعه به صورت یکپارچه قابل پایش هست در صورت آسیب فیزیکی به بخشی از محیط و یا زون، صرفا همان زون و ردیف مفتولی محدود به آسیب، از مدار خارج شده و سایر قسمت ها و حتی سایر ردیف سیم های زون آسیب دیده کماکان فعال می باشد.

در صورت هر گونه برش، اتصال کوتاه سیم ها (از طریق انداختن جسم فیزیکی بر روی فنس مثل پتو) و هر گونه تخریب فنس علاوه بر وارد آوردن شوک و دردناک به فرد متجاوز، سیستم از طریق برنامه نرم افزاری مرکزی آلارم های محیطی هر زون را از قبیل آژیر، پروژکتور و سیستم پیجینگ فعال نموده و در دستور چرخش به دوربین های متحرک و ضبط محیط زون آلارم را صادر می نماید.

با توجه اینکه سیستم فنس الکتریکی یک سیستم مکانیکی بوده لذا حداقل 25 سال عمر مفید داشته و تعمیر و نگهداری آن بسیار راحت و با حداقل هزینه امکان پذیر می باشد، ضمن اینکه حصار الکتریکی این شرکت دارای آموزش رایگان به پرسنل جهت استفاده آسان، یکسال گارانتی کامل به جز تخریب فیزیکی مشهود و 15 سال خدمات پشتیبانی و نگهداری می باشد و پس از اتمام دوران گارانتی سالانه با هزینه منطقی و اندک قابل پشتیبانی می باشد.

بی خطر بودن فنس الکتریکی برای حیوانات

 فنس الکتریکی حیات وحش سابقه بالای 70 سال داشته و در تمام دنیا در باغ وحش ها و پارک های ملی استفاده می شود و بی خطر بودن آن برای حیوانات و پرندگان محرز می باشد.

در خصوص فنس الکتریکی گله داران و حیات وحش در آمریکا، چنین فنسی صرفا برای حیات وحش و حیوانات اهلی طراحی شده و در همه جای دنیا مرسوم می باشد و با فنس صنعتی متفاوت بوده و برای اماکن صنعتی مناسب نمی باشد.

فنس حیوانات وحشی یا اهلی بستگی به نوع حیوان، جثه و گونه آن دارای میزان ولتاژ و انرژی خروجی متفاوت بوده و تعداد ردیف سیم ها و فاصله سیم های آن نیز متغیر می باشد و میزان شوک آن از 0.5 ژول الی 12 ژول برای حیوانات مختلف متغیر است و صرفا به منظور جلوگیری از ورود حیوانات به محوطه شهری یا جاده ها و دور کردن آنها از مزارع استفاده می شود.

استراکچر آن بسیار سبک و از جنس چوب یا پلاستیک و حتی جنس سیم های آن متفاوت می باشد و فاقد هر گونه امکانات و یا برنامه نرم افزاری می باشد و صرفا برای حیوانات طراحی شده و برای مراکز صنعتی کارایی ندارد.

این شرکت در این زمینه نیز فعال بوده و پروژه های مختلفی در سطح کشور جهت ادارات محیط زیست از قبیل استان فارس و باغ وحش ها از قبیل باغ وحش کرج و اماکن خصوصی برای انواع حیوانات از قبیل آهو، خرس، پلنگ و شیر اجرا کرده است.

بی خطر بودن فنس الکتریکی برای پرندگان

حصار الکتریکی برای پرندگان و حیوانات اهلی و حشی کاملا بی خطر و بدون ضرر می باشد. با توجه به اینکه در سیستم فنس الکتریکی سیم ها به صورت یک در میان ولتاژ بالا و ولتاژ پایین تعریف می شوند لذا پرندگان روی هر یک از سیم های حصار الکتریکی به مانند سیم های انتقال برق و فشار قوی بدون هیچگونه آسیبی میتوانند بنشینند و هیچگونه آلارم و هشداری در این حالت ارسال نمی شود.

لذا این برداشت که فنس الکتریکی برای پرندگان خطرناک بوده و یا باعث آلارم می شود کلا غیر علمی و اشتباه است و اطلاعات عمومی صرفا بر پیش فرض های ذهنی استوار بوده که از طریق مراجع غیر معتبر به دست آمده است.

بی خطر بودن فنس الکتریکی برای گربه و سگ

یکی از اصلی ترین دغدغه های دوستداران محیط زیست و حیات وحش که قصد نصب فنس الکتریکی را برای منازل، باغ و ویلا و کارخانجات خود را دارند آسیب حصار الکتریکی به حیواناتی است که خودشان به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می کنند و یا داخل شهر ها زندگی میکنند، حیواناتی همچون سگ و گربه. در خصوص چنین حیواناتی باید بیان شود با برخورد فنس الکتریکی باغ و ویلا شوک توسط حیوان دریافت می شود اما این شوک بیشتر از سطح پوستشان عبور نکرده و  خطر جانی برایشان ندارد و از آنجایی که حیوانات قابلیت شرطی شدن را دارند، پس از یکبار برخورد آمورش دیده و شرطی میشوند و دیگر نزدیک به فنس نمی شوند.