فنس الکتریکی

فنس الکتریکی, فنسی شوک دار و آلارم دهنده است که به تنهایی به عنوان حصار فیزیکی کامل بوده و می تواند بر روی دیوار یا در کنار سایر حفاظ ها و نرده ها در پیرامون اماکن و تاسیسات نصب گردد. ضمن ایجاد بازدارندگی در مقابل سرقت و تعارض با وارد کردن شوک استاندارد، محل نفوذ را از طریق پیامک، ارسال و یا در اتاق کنترل مشخص نموده و آلارم های هشدار را از قبیل آژیر، پرژکتور و دوربین صادر ­نماید.

electro_Fence2

ELECTRIC FENCE

فنس الکتریکی (Electric Fence) یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند، مدرن، هشدار دهنده و صد در صد بازدارنده بوده و هدف اصلی آن، جلوگیری از ورود غیر مجاز اشخاص و یا حیوانات به محل تحت حفاظت می باشد. 

عملکرد الکتروفنس مبتنی بر شوک الکتریکی بوده که از طریق دستگاه مرکزی یا آنالایزر با ولتاژ مشخصی، شوک ایمن و استانداردی را به فنس القا می کند و به محض برخورد با الکتروفنس، یک شوک بسیار دردناک و استاندارد به متعارض وارد می‌شود.

کاربردهای فنس الکتریکی

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از کارخانجات و تاسیسات

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از کارگاه‌های کوچک و انبارها

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از باغ و ویلا

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از مجتمع مسکونی

فنس الکتریکی مناسب حفاظت از حیات وحش و دامداری‌ها

نمای نزدیک فنس الکتریکی
فنس الکتریکی

ویژگی های فنس الکتریکی

از جمله بارزترین ویژگی‌ حصار الکتریکی افزایش کارایی نیروهای حراستی و همچنین کاهش تعداد پرسنل حفاظتی کارخانجات و تاسیسات بزرگ می‌باشد. فنس الکتریکی، به دلیل اعلام سریع محل نفوذ به اپراتور و همچنین فعال کردن آنی سیستم‌های هشدار دهنده محیطی و نظارتی باعث کاهش تعداد نیروی حفاظتی می‌شود.

از دیگر ویژگی‌ سیستم فنس الکتریکی برای کارگاه ها و صنایع کوچک می‌توان به اعلام هشدار سریع آن اشاره کرد. فنس الکتریکی این قابلیت را دارد که بلافاصله پس از تعرض، از طریق سیستم هشدار دهنده و به صورت پیامک (حداکثر تا 8 شماره مختلف) مالکین را در جریان تعرض قرار دهد.

به محض نفوذ متعارض به محل مد نظر، بلافاصله سیستم‌های هشدار دهنده محیطی از جمله آژیر و پروژکتور فعال می‌شود.

به محض برخورد متعارض به حصار الکتریکی، یک شوک دردناک در عین حال استاندارد و ایمن به متعارض وارد خواهد شد.

فنس الکتریکی دارای استحکام فیزیکی بالا و بلند مدت در شرایط محیطی مختلف می‌باشد.

قابلیت های فنس الکتریکی

قابلیت های فنس الکتریکی

از آنجایی که الکتروفنس یک سیستم هوشمند بوده و قابلیت اطلاع رسانی آنلاین و ضبط خودکار تصاویر در مواقع تعرض را دارد، باعث حذف اتاق کنترل و در نتیجه کاهش نیروی انسانی جهت نظارت مداوم تصاویر و ایجاد سطح بالایی از حفاظت افراد و اموال در مجموعه  های مورد حفاظت، می شود.

فنس الکتریکی باعث بالا بردن قابلیت نیروهای حراستی جهت حفاظت بهتر و هوشمند محوطه‌ها و تاسیسات شده و همچنین از هر نوع غافل‌گیری در هر شرایطی جلوگیری می کند، در نتیجه امکان هرگونه نفوذ متعارضین را غیر ممکن می‌سازد.

فنس الکتریکی با فراهم نمودن امنیت نیروهای حفاظتی و گشتی، افزایش کارایی آن‌ها را نیز به دنبال خواهد داشت.

فنس الکتریکی به دلیل هوشمند بودن، اطلاع‌رسانی آنی، فعال شدن سیستم‌های امنیتی و سیستم‌های هشدار دهنده محیطی مثل آژیر و پروژکتور و همچنین وارد کردن شوک استاندارد به متعارضین از سرقت و نفوذ جلوگیری می‌کند.

فنس الکتریکی به تنهایی قابلیت بازدارندگی دارد و این امر باعث کاهش نیاز به نصب و راه اندازی سیستم دوربین می‌شود.

فنس الکتریکی قابلیت بازدارندگی، به تأخیر انداختن، شناسایی، ارزیابی و رديابی متعارضین را داراست.

فنس الکتریکی یک سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند است که برخلاف سیستم‌های حفاظتی سنتی، دارای زیبایی بصری بوده و امکان انتخاب رنگ پایه‌ها متناسب با رنگ سازمانی یا محیط می‌باشد.

سیستم فنس الکتریکی برند اسپارا، دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پشتیبانی و نگهداری می باشد. 

منبع تغذیه فنس الکتریکی

برق شهری

جهت تامین برق مصرفی و انرژی مورد نیاز دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌تواند از برق شهری استفاده نمود.

سیستم خورشیدی

با توجه به برق مصرفی بسیار اندک (حدود 30 وات) هر دستگاه آنالایزر حصار الکتریکی می‌توان در مناطق فاقد برق از سلول‌های خورشیدی استفاده نمود.

 

طرز کار سیستم فنس الکتریکی

در این روش سیم های فولادی که به طور موازی در طول حفاظ با فواصل 95 الی 250 میلیمتر از یکدیگر کشیده شده اند، در هر ثانیه یکبار برق فشارقوی که فقط باعث ایجاد یک شوک شده و خطر جانی را در بر ندارد، از خود عبور داده و باعث جلوگیری از ورود غیرمجاز ، قطع سیستم و بالا رفتن از محافظ می شود.

برای حفاظت و امنیت بالا، کنترل کننده های سیستم دائما در حال مراقبت از حفاظها بوده و هرگونه تماس، قطع کردن و اتصال کوتاه سیم ها را کنترل کرده و اعلام هشدار می نماید. این اعلام هشدار و حساسسیت آن قابل برنامه ریزی بوده و قابلیت انتقال هشدار به سیستم های دیگر را طبق استاندارد BS 4737 دارا می باشد.

عملکرد سیستم به این صورت می ­باشد که در صورت برخورد معارض به فنس، ولتاژ فشارقوي موجود بر روي هادي­ ها ضمن اعمال شوک ايذايي، با خاصيت بازدارندگي از ورود به ناحيه تحت حفاظت ممانعت مي کند. همچنين در صورت قصد خرابکاري معارض، نظير بريدن فنس، اتصال کوتاه هادي­ ها، سرقت و مواردي نظاير آن، سیستم آلارم می دهد و با مشخص شدن دقيق ناحيه بر روي نقشه سايت در اتاق کنترل مرکزي، اقدامات پيشگيرانه مکمل نظير فعال شدن سيستم پيچينگ دو طرفه و ضبط تصاوير از مرکز کنترل و مديريت سيستم، هدايت و اجرا مي­ شود. بدين ترتيب، حصاري غير قابل نفوذ براي معارضین فراهم مي­ شود.