دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

با توجه به اینکه برای تمام افراد امنیت یکی از اولویت های زندگی است و میزان سرقت و دزدی نیز رفته به رفته رو به افزایش است پس تمام هر آنچه که نیاز است برای بالا بردن امنیت استفاده می کنند  از جمله راه های تامین امنیت استفاده از دزدگیر و دوربین مدار بسته می باشد ولی به لحاظ اقتصادی مردم مجبور هستند که فقط یکی از این دو را انتخاب کنند در ادامه مطلب مزایا و معایب هر کدام را ذکر می کنیم تا طبق سلیقه خودتان دوربین مدار بسته یا دزدگیر برای تامین امنیت اماکن خود استفاده کنید.

دوربین مدار بسته چیست؟

درواقع تمام دوربین هایی که در جای خود ثابت بوده و تمام رویداد ها و وقایعی که در آن محل رخ بدهد را ضبط کنند و آن ویدئو را به چند جای مختلف ارسال کنند دوربین مدار بسته نام دارند.

انواع دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین های مدار بسته بر اساس فرمت و بستر ارتباطی، براساس قاب و دوربین و بر اساس شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند .

انواع دوربین مدار بسته بر اساس شکل ظاهری

از دوربین های مداربسته بر اساس شکل ظاهری می‌توان به دوربین های مادون قرمز ir،دوربین های اسپید دام،دوربین های دام dome،دوربین های صنعتی و دوربین های مینیاتوری اشاره کرد.

از انواع دوربین مدار بسته بر اساس نوع فرمت و بستر ارتباطی می توان به دوربین های آنالوگ ANALOG،دوربین های HD،دوربین های تحت شبکه IP، انواع دوربین بر اساس قاب و دوربین،دوربین های مخفی،دوربین های ضد آب قاب بزرگ و دوربین های قاب فانتزی اشاره کرد.

مزیت های دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مداربسته دارای مزیت های متعددی می باشند که از جمله ی آن ها می توان به افزایش امنیت به این صورت که با نصب دوربین مداربسته در اماکن خود از سرقت به حد کافی جلوگیری می کنید به طوری که سارقان به محلی که دارای دوربین مداربسته می باشند نزدیک نمی شوند .

دومین مزیت استفاده از دوربین مداربسته گرفتن قسمتی از خسارت از بیمه می باشد به این صورت که در صورت سرقت بیمه قسمتی از خسارت را پرداخت می کند.

سومین مزیت نصب دوربین مداربسته به این شکل است که اگر در محل کار از این دوربین مداربسته استفاده کنید می توانید کارکرد کارکنان خود را کنترل کنید ولی با دزدگیر نمی توان این کار را انجام داد.

چهارمین مزیت نصب دوربین مداربسته کنترل تردد خودرو ها می باشد به این شکل که اگر می خواهید از ورود و خروج ماشین ها با خبر شوید با نصب دوربین مداربسته به راحتی می توانید با پلاک آن ها را کنترل کنید.

پنجمین مزیت استفاده از دوربین مدار بسته افزایش حفاظت شخصی است بر فرض مثال می‌خواهید روی کودک خود یا یک سالمند در خانه نظارت داشته باشید این دوربین مداربسته به شما کمک شایانی می کند.

دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

و اما دزدگیر چیست؟

دزدگیر در واقع یک اصطلاحی است که برای سیستم های هشدار دهنده به کار می رود این دزدگیر ها دارای حسگر می باشند که با هر حرکت و تحریکی فعال می شوند در ادامه به انواع و ویژگی های این دزدگیر ها خواهیم پرداخت.

انواع دزدگیر چیست؟

دزدگیر ها دارای انواع متنوعی هستند که شما بسته به نیاز خود می توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید.

اولین دزدگیر دزدگیر هایی هستند که با ایجاد صدای بلند باعث رعب و وحشت سارقین می شوند .

دزدگیر بعدی نوعی از دزدگیر است که در صورت فعال شدن با فردی که مشخص شده است تماس می گیرند و فرد را از این ماجرا با خبر می سازند.

دزدگیر بعدی دزدگیر سیم کارتی است ،درصورتی که در محل خط تلفن نباشد این دزدگیر ها کارساز هستند و در مواقع خطر علاوه بر تماس پیام نیز ارسال می کنند.

دزدگیر های تحت شبکه از جمله دیکر دزدگیر ها هستند و زمانی کاربرد دارند که بخواهیم چند مجموعه اداری یا مسکونی رو همزمان کنترل کنیم.

یک راه هوشمند و مدرن جهت جلوگیری از سرقت نصب فنس الکتریکی مناسب باغ، ویلا و کارخانه می باشد. فنس الکتریکی روشی متداول و رایج در دنیا برای حفاظت از اماکن خصوصی و یکی از قویترین و پیشرفته ترین سیستم های حفاظت پیرامونی هوشمند و بازدارنده بوده که با وارد آوردن شوک دردناک به سارقین مانع ورود غیر مجاز شده و اماکن تحت حفاظت را ایمن می نماید.همچنین این سیستم امکان متصل بودن به دوربین مدار بسته را دارد ، دوربین این امکان را دارد به آن سمت چرخیده و شروع به ضبط می کند.

نصب دوربین مداربسته به دزدگیر

در این صورت یکی از زون های دزدگیر را به دوربین مدار بسته متصل می کنند که در صورت جدا کردن این زون هشدار خطر داده می شود.

محدودیت دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته ابزار پیشگیری از سارقین می باشند ولی نه به صورت صد در صدی چون سارقان می توانند با پوشاندن چهره خود سرقت را انجام دهند .

دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

محدودیت دزدگیر

درست است که یا تشخیص دزد این دزدگیر ها فعال می شوند ولی هیچ تصویر و ویدئویی از سارق و سرقت ضبط نمی کنند پس سارق می تواند با شنیدن صدا سریعا از آن محل فرار کند.

انواع سنسور دزدگیر چیست؟

این سنسور ها دارای انواع متنوعی هستند که مهم ترین و پر کاربرد ترین آن ها شامل سنسور حرکتی، مگنت و حرارتی می باشند.

سنسور تشخیص حرکت سنسوری است که حرکت و تحریک ها را در اطراف خود تشخیص داده و فعال می شوند .

سنسور مگنت دارای دو تیغه می باشند که یکی بر روی در یا پنجره و دیگری بالای چارچوب درب نصب می شوند و در صورت جدا شدن این دو تیغه از هم آژیر آن فعال می شود.

سنسور لرزش هم با هر لرزشی فعال می شود و مناسب برای نصب روی اشیا و وسایل با ارزش است.

سنسور حرارتی و دود نیز به دود حساس هستند و برای جلوگیری از آتش سوزی و سوختن اجسام این سنسور بهترین گزینه می باشد. سنسور شکست شیشه نیز به صدا های حاصل از شکستن شیشه حساس هستند و با این صدا ها فعال می شوند.

معایب دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته را در همه جا نمی توان نصب کرد بر فرض مثال در اتاق های شخصی از این دوربین ها نمی توان استفاده کرد و سارقین این را در نظر می گیرند و اکثر سرقت ها از این اماکن انجام می شود.

نتیجه گیری دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟

هر کدام از این ها دارای مزیت هایی هستند که شما بسته به نحوه استفاده و علاقه خود می توانید از این ها استفاده کنید پیشنهاد ما استفاده به شما استفاده از فنس الکتریکی به همراه دوربین مدار بسته می باشد.